Ücretsiz Pazaryeri Entegrasyon – E-Ticaret Artık Daha Kolay

Pazaryeri Entegrasyon Özellikleri

Pazaryeri entegrasyonu; internetten satış yapmak, aynı zamanda işletme hacmini korumak ve büyütmek için uygulanması gereken yeni nesil bir iş modelidir.

Temel amacı, tek bir platform aracılığıyla ürünleri pazaryerlerinde satışa çıkarmak ve satış sürecini profesyonel şekilde yürütebilmektir. Sürecin pek çok ve ayrıntılı adımı bulunur. Bunlar; ürün girişlerini yapmak, stok takibi yapmak, siparişleri almak, fatura kesmek, kargo etiketi çıkarmak, ödemeleri almak, müşteri yorum ve sorularını takip etmek gibi temel adımlardır. Tüm bu adımları manuel olarak yapmak az sayıda ürün için bile zordur ve hata oranını artırır. Pazaryeri entegrasyonu; bu süreci kolaylaştırır, binlerce ürünün sipariş takibini yapmaya yardımcı olur ve satış yönetimini tek bir merkezde toplar. Bu nedenle de e-ticaret yoluyla para kazanmak isteyenler için olmazsa olmaz bir araç haline gelmiştir.

ücretsiz entegrasyon

E-mağaza açarak satış yapmak için Hepsiburada, N11, Trendyol, Gittigidiyor gibi büyük ve güvenilir pazaryerleri tercih edilir. Entegrasyon, kullanımı basit bir yazılım sayesinde satış yönetimini kolayca yapmak ve bu gibi büyük pazaryerlerinde satmak için tasarlanmış, özel bir ortam sunar.

Nesatilir.com’un özel olarak geliştirilmiş pazaryeri entegrasyonu arayüzü, tüm satış ve sipariş sürecini elektronik ortamdan yürütebilmenize ve yeni satış fırsatlarını fark edebilmenize olanak sağlar.

Ücretsiz üyelik seçeneği ile ücretsiz pazaryeri entegrasyonuna kayıt olarak ürün bilgilerinizi e-mağazanıza kolayca girebilir, satış yönetimini yapabilir, kargo ve fatura şablonları tasarlayabilir ve birçok farklı satış analizine ulaşabilirsiniz.

Ücretsiz Pazaryeri Entegrasyon

Pazaryeri entegrasyonu nasıl çalışır, özellikleri nelerdir, adım adım bakalım:

Satış ve Sipariş Takibi

1. Satış ve Sipariş Yönetimi

Satış ve sipariş yönetimi, pazaryeri entegrasyonunun temel fonksiyonudur.

Ücretsiz entegrasyon ekranı üzerinden; ürünlerinizi bir veya birden fazla pazaryerinde satışa çıkarabilir, toplu ürün bilgisi girebilir, stoklarınızı ve rakip fiyatları takip edebilir, sipariş alabilir, kargo fişi düzenleyebilir ve ödemelerinizi takip edebilirsiniz.

2. Mağaza Sorularını Yanıtlama

Perakende satış noktalarında, müşterilerin güvenini kazanmak ve devamlı müşteri olmalarını sağlamak için, en az ürünün kendisi kadar önemli bir etmen bulunur: İletişim. İletişimi sanal ortamda sağlamak ise ancak müşterilerin mağaza, ürün ve sipariş süreci hakkında yaptıkları yorumları ve sorularını takip ederek, sorulara profesyonel ve sağlıklı cevaplar vererek mümkün olabilir. Sonuçta aynı veya benzer ürünü satan onlarca farklı mağaza bulunabilir.

Pazaryeri entegrasyonu üyelik platformu üzerinden size ait olan tüm mağaza sorularını yanıtlayabilir, yorumları takip edebilirsiniz. Alıcı tarafında bir sorun yaşandığı taktirde bunu yorumlarda anında görebilir ve aksiyon alabilirsiniz.

Ürün ve Stok Yönetimi

3. Ürün Senkronizasyonu

Ürün kalem sayınız binlerce olsa bile; fotoğraf, isim, ürün bilgisi, ürün özellikleri, fiyat ve stok bilgisi, sınıflandırma gibi bilgileri, entegrasyon hesabınızdan pazaryeri mağazanıza kolayca senkronize edebilirsiniz.

Bu sayede tüm pazaryerlerindeki ürünlerinizi tek bir panel üzerinden yönetebilir, stok takiplerini yapabilirsiniz.

Kargo ve Fatura Şablonları Tasarlama

4. Otomatik Kargo Şablonu Oluşturma

Bir sipariş aldığınızda, entegrasyon hesaplarınız üzerinden kargo şablonu oluşturabilirsiniz.

Kargo süreci bir siparişteki en kritik adımlardan biridir. Bu nedenle, siparişi takiben otomatik olarak şablon oluşturma, muhtemel hataları ve riskleri minimize edecektir.

Nesatılır ücretsiz entegrasyon ekranında bu şablonları tasarlamak ve siparişe aktarmak oldukça basittir. Sipariş satırında bulunan kargo tuşu sizi otomatik olarak yönlendirecek ve kargo etiketinizi oluşturacaktır.

5. Otomatik Fatura Şablonu Oluşturma

Eğer halihazırda bir fatura şablonunuz yoksa otomatik olarak fatura şablonları tasarlayabilir veya kendi faturanızı kullanabilirsiniz.

Bunun için ücretsiz entegrasyon hesaplarınızdaki hazır kalıplara, üyeliğiniz aracılığıyla gelen uygun bilgileri girerek kendi tasarımınızı oluşturabilirsiniz. Birden fazla şablon oluşturup kaydedebilirsiniz. Bu tasarımlar kaydedildikten sonra tüm siparişlerde kullanılmak üzere hazır olacaklardır. Sipariş için kullanılacak faturayı, hafızada bulunan şablonlar arasından seçebilirsiniz.

6. E-Fatura Entegrasyonu

Anlaşmalı olduğunuz yerden aldığınızın e-faturanızı üyelik hesabınıza entegre edebilirsiniz. Eğer isterseniz pazaryeri platformlarından da e-faturalar alabilir ve bunları, tüm pazaryerleri için entegrasyon ekranınızda kullanabilirsiniz.

Satış Analizleri

pazaryeri entegrasyon satis analizi

7. Satış Analizi

Nesatılır pazaryeri entegrasyonu hesabınız üzerinden, sadece burada bulabileceğiniz özel satış analizleri ve raporlarına ulaşabilirsiniz.

Satış ve sipariş verilerini pek çok farklı açıdan değerlendiren analizler ve raporlar, yine ücretsiz olarak sunulur. Raporlar sayesinde; ürün, bölge, müşteri ve zaman bazında siparişleri değerlendirebilir, ciro ve satış adedi grafiklerini görebilirsiniz. Farklı zamanlara göre filtreleyerek gelir – gider tabloları çıkarabilir, kârlılık ve kazancınızı hesaplayabilirsiniz.

8. İl – İlçe Bazında Ürün – Müşteri Satış Analizi

Ücretsiz pazaryeri ekranı, size satış sıcaklık haritaları sunacaktır. Bu haritalarda, Türkiye haritası üzerinden, şehir şehir ve şehre tıkladığınızda da ilçe bazlı satış frekanslarını görebilirsiniz. Frekansı yüksek şehirler ve ilçeler koyu, düşük olanlar açık renkle gösterilmiştir.

Aynı zamanda şampiyon ürün ve müşterilerinizi tanıyabilir, onlara özel kampanyalar tanımlayarak bağlılığı artırabilirsiniz.

9. Gün & Saat Bazında Ürün Satış Analizi

İl – ilçe bazında olduğu gibi gün ve hatta saat bazında ürün satış analiz ve raporlarını, ücretsiz entegrayon hesabınız üzerinden görebilirsiniz.

Mağazanın ve ürünlerin dönemsel satış eğilimlerini takip edebilir, günün hangi anlarında ne kadar satış yaptığınızı, en sıcak satış saatlerini izleyebilirsiniz.

Gelir – Gider Analizi

10. Ürün Maliyeti Hesaplama

Ücretsiz üyelik hesaplarındaki Gelir – Gider Analizi özelliği sayesinde, ürün maliyet hesaplarını kolayca yapabilirsiniz. Satış ciro ve adet grafikleri ile beraber, istediğiniz zaman aralığına filtreleyerek hangi ürünün ne kadar sattığını, toplam kazancı, toplam ve birim maliyeti, ardından net kazancınızı görebilirsiniz.

11. Ürün Kârlılığı Hesaplama

Gelir – gider analiz raporları, satış ciro ve adet grafiği içerisinde size ürün kârlılığını da hesaplayacaktır. Bir veya birden fazla pazaryeri içerisindeki ürün bazlı kârlılık veya genel kâr hesaplamalarınızı aynı entegrasyon hesabınız üzerinden görebilirsiniz.

Ürünlerin, maliyetleri karşısındaki kârlılıklarına göre yeni satış stratejileri geliştirebilirsiniz.

Ücretsiz Pazaryeri Entegrasyon

Pazaryeri Entegrasyonu Avantajları

1. Tüm işlemler ücretsizdir

Pazaryeri entegrasyonu tamamen ücretsizdir.

2. Hızlı ve pratiktir

Çok uzun sürebilecek bir işlemi basit ve kullanışlı bir arayüz üzerinden yönetmenizi sağlar.

3. Büyük bir kitleye ulaştırır

Milyonlarca potansiyel müşteriye güvenilir bir kanaldan ulaşmanızı sağlar.

4. Maliyetleri azaltır

Büyük pazaryerlerine kolayca ve zaman kazandırarak ulaşmanızı sağlarken tüm bu süreçte oluşabilecek maliyetleri azaltır.

5. Süreci profesyonelleştirir

Tüm satış ve sipariş sürecini profesyonelleştirerek bir sisteme oturtur.

Nesatılır Entegrasyon Neyi Kolaylaştırır?

Nesatılır, internet üzerinden satış yapmaya başlamak veya internet satışlarını artırarak işletmesini büyütmek isteyenler için oldukça avantajlı fırsatlar sunar.

1. Büyük pazaryerlerinde normal şartlarda satış şansı bulamayan mağazaların e-satış sürecine giriş yapmalarına yardım eder.

2. Ürün, stok, sipariş, müşteri soru ve yorumlarını tek bir merkezden yönetmenizi sağlar.

3. E-fatura ve kargo şablonlarını kolayca tasarlayabilir.

4. Sadece Nesatılır’da bulabileceğiniz satış analizleri ve raporları sayesinde, satışlara pek çok farkı açıdan bakmanızı sağlar.

5. İl, ilçe, gün, saat, müşteri profili bazında farklı satış analizleri içerir.

6. Yeni stratejileri geliştirmeniz için olanak sağlar.

7. Rakiplerin önüne geçmeyi kolaylaştırır.

8. Üyelikle beraber entegrasyon hesabı açmak ve hesabı işletmek tamamen ücretsizdir!

Ücretsiz Pazaryeri Entegrasyon

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir