Trendyol En Çok Satanlar – Ürünleri Hemen Bul

Online pazaryerleri özelinde Trendyol, son dönemde bariz bir fark yaratmış durumda. Gelinen noktada Türkiye’de şu an net şekilde liderliğe oturan Trendyol, bu başarısıyla tüm gözleri de üzerine çekmeyi başardı. Hal böyle olunca “Ne satılır” ya da “Hangi ürünler daha çok satılıyor?” gibi sorular, ağırlıklı olarak Trendyol üzerinden analiz ediliyor. N11 ve Hepsiburada gibi pazaryerlerini geride bırakan Trendyol, bilindiği üzere 2010 senesinde Demet Mutlu liderliğinde kurulmuştu. Merkezi İstanbul’da olan Trendyol, çok hızlı gelişim gösteren bir e-ticaret platformu olmasının yanında iş birliklerini de daimi olarak artırmıştır.

Kuruluştan kısa süre sonra pazaryeri modelini benimseyen ve bu alanda çok hızlı bir gelişim kaydeden Trendyol “en çok satanlar” kategorisiyle bugün büyük ilgi görmektedir. Zaman içinde bünyesinde yepyeni kategoriler ekleyen ve hedef kitlesini ya da ürün yelpazesini belli bir ivmeyle büyütmeyi başaran Trendyol, doğru reklam ve iletişim stratejisiyle de fark yaratmıştır. Bu içeriğimizde özellikle de yaratıcılığını kullanmak isteyen girişimciler için Trendyol en çok satanlar konusuna daha yakından bakmaya çalışacağız.

Trendyol’da son zamanlarda özellikle outdoor, çocuk, spor, banyo gibi kategorilerin biraz daha ön plana çıkmaya başladığını görüyoruz. Elbette ilgi gören kategoriler, sene içinde pek çok bağımsız kritere bağlı olarak değişebilir. Bilhassa belli aylara, belli haftalara ve hatta belli günlere özel olarak satış trendleri artan ürünlere dikkat etmelisiniz.

Eğer ciddi bir sermayeye sahipseniz ve kendinize güveniyorsanız, çok yorum alan bu ürünlerle; büyük markalara rakip olma şansını bir biçimde yakalayabilirsiniz. Elbette bunu başarmanın öyle sanıldığı kadar kolay olmadığını, ciddi bir emek ve özveri olmaksızın sonuca ulaşılamayacağını da önemle hatırlatmalıyız. Fakat biz bu noktada ideal sermayelerle, rekabet açısından daha makul olan ürün tiplerini ön plana çıkarmaya çalışıyoruz. Sistemimiz gereği en çok satan ürünleri işaret etmekten ziyade, rekabet avantajı yüksek ürünlere dikkat çekme taraftarıyız. Size avantaj sağlayan ve uzun vadede satış potansiyeli yüksek olan ürünlere odaklanmak, bu noktada asıl dikkat edilmesi gereken detaydır.

Filtreleme araçlarımızı aktif şekilde kullanarak aylık satış rakamlarına, yorum sayılarına, ürünün minimum ve maksimum fiyat aralığına erişim sağlamanız mümkündür. Bu noktada asıl önemli olansa; çok satan ya da satma potansiyeli olan ürünler arasından en doğru seçimi yapabilmek. Rekabetçi olabileceğinize inandığınız ya da size daha uygun olan ürünleri ayıklamanız, büyük bir avantaj sağlayacaktır. Sadece satış rakamlarına dikkat etmekten öte pek çok kriteri göz önünde bulundurmalı ve detaylara hakim olmalısınız. Trendyol en çok satanlar araştırması yaparken kısa değil uzun vadeli potansiyel araştırmaları yapmanız aynı şekilde belirleyici olacaktır.

Trendyol güncel ürün araştırması için Ne Satılır araçlarını 24 saat boyunca kullanabilirsiniz. Şu anda web uygulaması bulunan kişilerin ekstra bir ücret ödemesine lüzum yoktur.

En Çok Satanları Analiz Ederken Nelere Dikkat Edilmeli?

ücretsiz ürün araştırma

Trendyol en çok satanlar listesinde genel anlamda pandeminin etkisiyle kullanıcı alışkanlıklarının ciddi anlamda değiştiğini görebiliyoruz. Bu anlamda özellikle 40 yaş ve üzeri kullanıcıların önemli bir bölümünün yaşamlarından ilk kez elektronik ticaret üzerinden ürün aldıklarına tanıklık edebiliyoruz. Satın alma opsiyonlarının daraldığı bu dönemde Trendyol da satış yüzdelerini önemli ölçüde artırmıştır.

Trendyol en çok satanlar listesinde verileri belli dönemlere göre güncellemek önemlidir. Yani son 10 yılın verileri ile hareket etmektense dönemsel hareketleri doğru şekilde analiz etmek daha yararlı olacaktır. Satış planlaması yaparken hedef kitlenizi doğru şekilde belirlemeli ve bu sürecin olmazsa olmaz parçası olan persona yaratmayı profesyonel bir çerçevede oluşturmanız gerekir. Bu listede güncel olarak elektronik kategorisi net bir üstünlüğe sahip.  Bu kategoriyi yakın bir yüzde ile ev&yaşam kategorisi takip ediyor. Daha sonra ise kozmetik, kişisel bakım, anne&bebek, giyim, ayakkabı, spor, kitap, müzik, film ve oyun gibi kategorileri görmekteyiz. Platformumuzun sunduğu araçlar üzerinden Trendyol’da ürün satışlarına dair pek çok detaya ulaşabilirsiniz.

Pandemi Döneminde Hangi Kategoriler Öne Çıkıyor?

Hangi ürün ne zaman, hangi şehirden, hangi saatlerde, hangi yaş grubu tarafından satın alınmıştır? Ürünün fiyat skalası son dönemde nasıl bir değişim yaşamıştır? Ürüne olan ilgi yorumlara ne şekilde yansımıştır? Özel günlerde ürüne olan ilgi hangi sebeple artış ya da düşüş göstermiştir? Bu ve daha pek çok sorunun yanıtına araçlarımız sayesinde şeffaf bir şekilde ulaşabilirsiniz. Fakat bu noktada önemli olan karşınıza çıkan bu istatistiksel verileri doğru şekilde analiz edebilmektir.

Özellikle bu rekabet düzeni içinde kendine yer bulmak isteyen girişimcilerin çok daha dikkatli davranmaları ve doğru stratejiler oluşturmaları gerekir. Bu noktada hemen en çok satan ürünün her zaman en doğru ürün olup olmadığı sorgulanmalıdır. Verilere göre online pazaryerlerinin hacmi son dönemde %43 düzeyinde artış göstermiştir. Pazaryerlerindeki satış hacmi, diğer alanların neredeyse iki katı durumundadır.

Siz de bu pazaryerlerinin en popüleri olan Trendyol üzerinden en çok satan ya da satma potansiyeli en yüksek olan ürünleri analiz edebilir ve satış sürecine dahil olabilirsiniz. Seçilmiş doğru ürünler, size doğru bir yatırımın anahtarını sunabilir. Sistemimizde ihtiyacınız olan her türlü bilgi, anlık olarak güncellenmektedir. Yukarıda da belirttiğimiz üzere bazı ürünleri, dönem bazlı olarak yükselişleri olabiliyor. Örneğin pandemi ile beraber temizlik/hijyen ürünleri, gıda ürünleri, elektronik ürünler ve kitap/oyun/konsol satışlarında bariz bir artış görülmüştür.

Girişimcinin bu noktada Trendyol en çok satanlar ürünler konusunda araştırma yaparken, halihazırda çok satılan ürünlerden öte, talep görme potansiyeli yüksek ürünleri bulmaları gerekir. Bu anlamda ön görüleri yüksek, analiz becerisi iyi kişilerin şansı görece yüksektir. Ne Satılır araçları size bu anlamda gerekli desteği, detaylı bilgi akışı sayesinde fazlasıyla sunacaktır.

Ne Satılır ile Fark Yaratın

Trendyol en çok satanlar datası hemen her sene değişikliğe uğrar. Bu değişimi aylara göre hatta belli haftalara göre inceleyebilirsiniz. Potansiyelli ürünleri en doğru zamanda vitrine çıkarmak önemlidir. Örneğin çok başarılı bir ajanda ürününü mayıs ayında mağazaya koymak, elbette büyük bir hata olacaktır. Remi ve güven veren raporları takip etmek, size büyük avantajlar getirecektir. Türkiye’de kimi kurumlar online satışlara dair zaman zaman belli veriler paylaşabiliyor; ancak bu veriler hem seneden seneye oluşturuluyor hem de sınırlı bilgiler içeriyor.

Ne Satılır sayesinde tüm bu verileri anlık olarak takip edebilirsiniz. Bu konuda bazı opsiyonlar bulunsa da Nesatılır.com, pek çok açıdan fark yaratmanızı sağlar. Profesyonel çerçevede çok satılan ya da satma potansiyeli olan ürünleri keşfetme şansını size veren sistem, düzenli fiyat grafikleri, kar ve geri dönüş hesaplamaları ile kafanızdaki pek çok sorunun yanıtlanmasını sağlar. Bir ürünün son kullanıcıya gelene dek tüm süreçlerini anlık olarak takip edebilir, bu sayede ticari anlamda önemli bir adım atabilirsiniz.

Bu noktada hemen belirtmeliyiz ki internette satışı en yüksek olan ürünler, en avantajlı ya da en doğru ürünler değildir. Bu düşünce ne yazık ki rekabet anlamında girişimcileri hüsrana uğratabilmektedir. Bu araştırmalarda rekabet sürecinde kendinizi çok doğru ve gerçekçi bir şekilde konumlandırmanız çok önemlidir. Doğru rekabet şartlarına göre tercih edilmiş ürünler, her daim kazanç anlamında daha idealdir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir