E-Ticaret Entegrasyon – Tamamen Ücretsiz

E-ticaret entegrasyon, sağlıklı bir e-ticaret sisteminin ayrılmaz bir parçasıdır.

Bir e-ticaret sitesi veya internet pazaryerleri üzerinden satış yapmanın pek çok aşaması bulunur. Bunlar; ürün seçiminden başlayarak mağaza açmaya, ürün bilgilerini yüklemekten stoklar ve müşteri sorularını takip etmeye, fatura kesmekten kargo fişi düzenlemeye, kârlılık hesaplamalarından satış ve sipariş analizlerine kadar izlenmesi gereken temel e-ticaret adımlarıdır.

E-ticaret entegrasyon; tüm bu e-ticaret adımlarının, birlikte yani birbirlerine entegre şekilde çalışmasını sağlayan yazılım sistemidir. İnternetten satış yapmaya başlamak istiyorsanız takip etmeniz gereken işlemler fazla gibi görünebilir. E-ticaret entegrasyon programları bu süreci kolaylaştırmak ve satış ve sipariş sisteminizi tek bir merkezden yönetebilmeniz için tasarlamıştır.

Ücretsiz E-Ticaret Entegrasyon

E-Ticaret Entegrasyonu nedir?

E-ticaret entegrasyonu, bir veya birden fazla internet mecrasında yaptığınız satışları entegrasyon ekranı üzerinden yönetebilmenizi sağlayan bir yazılımdır.

İnternette satış yapmanın birçok ayrıntılı aşaması olduğu için profesyonel bir sistem aracılığı ile süreci yönetmek satıcılara büyük kolaylıklar sağlar. Bunun yanında satışlarını artırmaları ve yeni stratejiler geliştirebilmeleri için de analizler yapar.

ücretsiz entegrasyon

E-Ticaret Entegrasyon çeşitleri nelerdir?

E-ticaret şekilleri ve büyüklükleri değişkenlik gösterdiği için ihtiyaçları da farklıdır. Dolayısıyla e-ticaret entegrasyon özellikleri de farklılaşacaktır. Ancak bir e-ticaret entegrasyonunda ürün tanımlama, fatura kesme, sipariş takibi gibi temel özellikler mutlaka olmalıdır.

Satışlar internet ortamına uyum sağladıkça ve satış hacmi arttıkça e-ticaret entegrasyon türleri de artmaktadır. Örneğin küçük ve orta çaplı bir işletmeyseniz mutlaka Pazaryeri Entegrasyonu kullanmalısınız. Büyük çapta ve on binlerce ürüne sahip bir firmanın ise Pazaryeri Entegrasyonu dışında özel muhasebe, kargo ve pazarlama entegrasyonları da kullanması gerekir.

E-ticaret entegrasyon türleri;

·Pazaryeri Entegrasyonu,

·Pazaryeri entegrasyonunun yeterli kalmadığı alanlar için daha işlevsel biçimde tasarlanmış; Muhasebe Entegrasyonu, Kargo ve Lojistik Entegrasyonu, Ödeme Sistemi Entegrasyonu, XML Entegrasyonu, Dijital Pazarlama Entegrasyonu vb. şekilde çeşitlenebilir.

Pazaryeri Entegrasyonu

E-ticaret dendiğinde akla gelen ilk entegrasyon çeşidi Pazaryeri Entegrasyonu’dur.

Çünkü iyi bir pazaryeri entegrasyon programı içerisinde;

·Stok takibi,

·Kargo takibi,

·Ön muhasebe,

·Faturalandırma,

·API entegrasyonu,

·Mağaza soruları takibi,

·Ürün senkronizasyonu,

·Otomatik fiyatlandırma,

·Satış, ciro, kârlılık analizleri ve

·Pazaryerlerinin ödeme sistemleriyle uyumlu bir altyapı olmalıdır.

·Aynı zamanda program doğru hesaplar yapabilmeli ve pratik bir kullanıma sahip olmalıdır.

Bu sayede pazaryeri entegrasyonu e-ticaret yapmanın doğal bir parçası haline gelmiştir.

Pazaryeri entegrasyonu; N11, Hepsiburada, Trendyol, Gittigidiyor gibi pazaryerlerinde mağaza açarak internetten satış yapmak isteyenlerin uygulaması gereken bir iş modelidir.

Küçük ve orta ölçekli işletmeler için e-ticarete girişin kolay, hızlı ve fonksiyonel bir modelidir.

Örneğin e-satışa başlamak isteyen bir girişimcisiniz, bir şirket kurdunuz ve N11’de mağaza açtınız diyelim. N11 Entegrasyonu yaparak; tüm satış ve sipariş sürecinizi entegrasyon ekranınız üzerinden yönetebilir ve normalde çok zaman alacak işlemleri hızlıca gerçekleştirebilirsiniz.

Aynı zamanda diğer pazaryerlerinde de mağaza açtıysanız, hem her bir pazaryerinin satış sürecini ayrı ayrı yürütmek zorlaşacak hem de şirketinizin performansını takip etmek güçleşecektir. Burada pazaryeri entegrasyonu sayesinde, birden fazla pazaryerinde satış yapsanız bile tüm süreci tek bir ekran üzerinden, merkezi şekilde yönetebilirsiniz.

N11’in yanı sıra Hepsiburada Entegrasyon, Trendyol Entegrasyon,  Gittigidiyor Entegrasyonu, ve Aliexpress Entegrasyon da yaparak ürün bilgilerini girme, güncelleme, toplu fatura ve kargo etiketi düzenleme, ödemeler ve satış raporları takibi gibi pek çok işlemi, pazaryeri entegrasyon hesabıyla kolayca gerçekleştirebilirsiniz.

Diğer E-ticaret Entegrasyon Çeşitleri

Pazaryeri entegrasyonu diğer birçok e-ticaret entegrasyon çeşidinin sağladığı işlemleri gerçekleştirebilir. Satış yapısı geliştikçe ayrıntılı muhasebe girişleri, dijital pazarlama hizmetlerine bağlanma gibi ihtiyaçlar olacaktır.

Bu alanlar için geliştirilmiş entegrasyon çeşitlerine birlikte bakalım:

·Muhasebe Entegrasyonu

SAP gibi profesyonel işletme yönetimi yazılımları ile muhasebe işlemlerinin entegrasyonunu sağlar.

·Kargo ve Lojistik Entegrasyonu

Yüksek hacimli satışlar için kargo firmaları ve mağazanız arasındaki entegrasyonu kurar.

·Ödeme Sistemi Entegrasyonu

Amazon, Trendyol, N11 gibi e-ticaret pazaryerlerinde mağaza açarsanız pazaryerlerinin sunduğu ödeme sistemleri üzerinden satış yaparsınız. Bunlar anlaşmalı bankaların Sanal Posları veya PayPal benzeri ödeme sistemleridir. Bankaların ödeme sistemleri kredi kartı veya banka kartları dışında Garanti BonusFlaş gibi uygulamalar olabilir.

E-ticaret siteniz üzerinden satış yapmak ve kredi kartı ile online ödeme almak için en çok tercih edilen araç sanal postur. Sanal Pos dışında Iyzio, BKM Express gibi sistemleri de sitenize entegre edebilirsiniz.

·XML Entegrasyonu

XML (Extensible Markup Language) işaretleme dili, e-platformlar arasındaki veri alış-verişini kolaylaştırmak amacıyla verileri standardize eder.

XML entegrasyonu sayesinde ise fazla sayıda ürün bilgisini, XML dosyası aracılığıyla bir platformdan diğerine hızlı ve basit bir şekilde aktarabilirsiniz. Bunun maliyetli bir sistem olduğunu ise hatırlatmak gerekir.

·Dijital Pazarlama / Geliştirici Araç Entegrasyonu

Dijital pazarlama, satış ve sipariş sisteminizi kurduktan sonra izlemeniz ve devam ettirmeniz gereken önemli bir adımdır. Çünkü internette aynı veya benzer fonksiyonda ürün satan binlerce satıcı olabilir. Her geçen gün artan e-ticaret hacmine de bakıldığında rakipler arasından sıyrılmanın önemi anlaşılacaktır. Aynı zamanda mevcut satış büyüklüğünüzü de korumanız ve artırmanız gerekir.

Bu aşamada fark aratacak olan sistemlerden biri dijital pazarlamadır. Dijital pazarlama e-ticaretle beraber büyüyen bir sektördür ve bu nedenle pazarlama entegrasyonu da gelişmiş ve çeşitlenmiştir.

Geliştirici araçlar; sosyal medya ve çeşitli web-siteleri için reklam platformları, trafik takibi ve analiz servisleri, pazarlama otomasyon sistemleri gibi dijital pazarlama araçlarıdır.

En çok tercih edilen geliştirici araç entegrasyon programları arasında:

Google Analytics (Enhanced E-Commerce)

Google Addwords

Google Tag Manager

Google Merchant

– Facebook Remarketing

– Statcounter

– Segmentify

– Yandex Metrica gibi araçlar bulunur.

E-Ticaret Entegrasyon Sistemleri nasıl seçimelidir?

* Şirketinizin büyüklüğü, satış hacminiz, satış ve sipariş yönetimi ihtiyaçlarınız, e-ticaret deneyiminiz ve e-ticaret beklentinize göre seçilmelidir.

* E-ticarete başlayacak yeni bir e-girişimciyseniz, ürünlerinizi belirleyip satış kanallarınızı oluşturmalı ve e-ticaret entegrasyon fiyatları ve hizmetlerini incelemelisiniz.

* Küçük ve orta ölçekli firmalar için Pazaryeri Entegrasyonu büyük bir yardımcı araç olacaktır.

* Pazaryeri entegrasyon sisteminin tüm temel ihtiyaçları karşılaması ve fark yaratması gerekir.

* Nesatılır pazaryeri entegrasyonu, tüm özellikleri tamamen ücretsiz şekilde hizmete sunulan profesyonel bir e-ticaret entegrasyon modelidir.

Nesatılır Entegrasyon Farkı

Ücretsiz E-Ticaret Entegrasyon

·Tüm modülleri ücretsizdir!

·Nesatılır pazaryeri entegrasyonu; kargo, muhasebe, satış analizleri gibi özelleşmiş e-ticaret entegrasyon türlerinin sağladığı pek çok hizmeti yerine getirir.

·Akıllı ve pratik bir altyapıya sahiptir.

·N11, Hepsiburada, Trendyol ve Gittigidiyor gibi Türkiye’nin en önemli internet pazaryerleriyle uyumludur.

·Toplu kargo etiketi basabilir.

·Satış, sipariş, stok ve mağaza soruları takibi yapabilir.

·Otomatik e-fatura ve kargo şablonları oluşturur ve kaydeder.

·Sadece Nesatlır’da bulabileceğiniz ayrıntılı satış analizleri sunar.

·İl, ilçe, gün, saat, müşteri profili bazında gelir – gider analizleri gösterir.

·Yeni satış fırsatları geliştirmek ve verimliliğinizi artırmak için ortam sağlar.

·Kazanç, kârlılık, ciro hesaplamalarınızı dönemsel ve bölgesel şekilde gösterir.

·Pazaryerine özel, ürün ve satış bazında KDV, kârlılık, kargo, geri dönüş hesaplamalarınızı yapar.

Siz de Nesatılır.com’da ücretsiz üyelik hesabı açarak tüm bu avantajlardan faydalanabilirsiniz!

Ücretsiz E-Ticaret Entegrasyon

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.